Pytania naszych Klientów podczas przeprowadzki - Nasze porady

 

Poniżej przedstawiamy zestaw porad i odpowiedzi na pytania dotyczących przeprowadzki. Mamy nadzieję, że bedziemy pomocni Państwu w zabezpieczeniu i przygotowaniu cennych przedmiotów, mebli czy dokumentów do przewozu. Staramy sie odpowiadać na każde Państwa pytanie i dlatego prozimy o ich zadawanie. Dobrze przygotowana przeprowadzka to sukces podczas jej realizacji.

Lata doświadczenia, i setki poznanych historii, utwierdziły nas w przekonaniu iż nie warto przeprowadzać się w systemie czasowym. Z doniesień naszych klientów wynika iż są oni nagminnie oszukiwani przez nierzetelne firmy przewozowe. Firmy takie często kuszą swoich klientów bardzo atrakcyjnymi stawkami godzinowymi. Po czym w dniu usługi zjawiają się samochodami tak małymi, Ze konieczne staje se wykonanie nawet kilku kursów.  A i ekipie wcale nie śpieszy się szybko wykonać usługę. Wszystko to sprawia że nawet mała usługa potrafi kosztować majątek.

 

Zlecając swój transport firmie Kobiela-Trans, niezmienność ceny gwarantuje Ci "Gwarancja przewozu".
 

Dowiedz się więcej --->

Zacznijmy od kartonów. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza forma przewożenia dobytku jednak nie jest ona idealna. Kartony są przede wszystkim drogie, za Trzy sztuki o wym. 60/35/35 cm z pięciowartościowej tektury w popularnym sklepie zapłacimy nawet 20 złotych, a i ich trwałość pozostawia wiele do życzenia.

Zdecydowanie lepszym wyborem stają specjalne plastikowe pojemniki. Są one wykonane z wytrzymałego tworzywa, przez co idealnie zabezpieczającego nasz dobytek. A specjalny system składowania sprawia iż znacznie ułatwiają transport. Niestety ta forma nie jest popularna wśród polskich przewoźników. Niemniej jednak są one dostępne w naszej firmie.

 

Zobacz zdjęcia:

Materiały pakunkowe ⇒

Pamiętaj, Przeprowadzając się z Firma Kobiel-Trans materiały pakunkowe, zarówno kartony jak i pojemniki dostajesz gratis.

Niezależnie od teko czy zdecydowaliśmy się korzystać z kartonów czy też plastikowych pojemników bardzo ważnym staje się ich prawidłowe zapakowanie.

 

Najważniejsza jest tu ich waga. Prawidłowo zapakowany pojemnik nie powinien ważyć więcej niż 25 kg. Chodzi głównie o książki które należy pakować seriami, do różnych pojemników. Korzystając z kartonów powinno się również dodatkowo zabezpieczyć dno.

Nie wolno również zapomnieć o delikatnych przedmiotach. Wszystko co  szklane czy kruche powinno zostać owinięte papierem lub gazetą. Dobrze sprawdzają się również ubrania.

I na koniec kolejność. Pamiętając że nie uda nam się rozpakować całego naszego dobytku w jednej chwili, powinniśmy mieć  przygotowany specjalny karton z tak zwanymi "rzeczami niezbędnymi". Zawierający przedmioty takie jak dokumenty, kawę czy też jedzenie dla dziecka. Pojemnik taki należy odpowiednio oznaczyć i poinformować o tym ekipę przewozową.

  

Kwestia ubezpieczeń w transporcie drogowym, wcale nie jest prostą sprawą. Zawiłe sformułowania prawne, dziesiątki rodzajów polis, sprawiają iż nieraz nawet sam przewoźnik nie jest w pełni świadomy jakie dokładnie ubezpieczenie posiada, a ubezpieczyciel ma mnóstwo podstaw do nie wypłacenia należnych nam pieniędzy. Na czym cierpią głównie klienci, nieraz nieświadomie wprowadzani w błąd.

Główny problem, pojawia się w miejscu nie zrozumienia przez niektórych przewoźników zasad działania podstawowych ubezpieczeń drogowych. Prawdą jest ze ubezpieczenia takie jak OC, OC przewoźnika czy też OC firmy, zabezpieczają nasz dobytek przed wyrządzonymi szkodami, lecz tylko w niektórych przypadkach. 

Przykładem działania w.w. polis jest szkoda powstała na aucie, w skutek kolizji drogowej, z winy firmy przewozowej. W sytuacji takiej odszkodowanie zostaje wypłacone na podstawie protokołu kolizji lub wypadku. Sytuacja wygląda podobnie kiedy to do do wypadku dochodzi z winy os. trzecich. W sytuacji takiej wypłata następuje  z OC sprawcy.

Problemy zaczynają się w sytuacji gdy, mienie nie zostało w „pełni" zniszczone podczas kolizji, lub gdy do uszkodzenia doszło podczas załadunku lub wyładunku. Jest to zdecydowana większość przypadków. W sytuacjach takich ubezpieczyciele, tłumaczą się niemożnością ocenienia faktycznego stanu przedmiotu przed uszkodzeniem, co skutkuje automatyczną anulacją wniosku.

 

Jak więc prawidłowo się ubezpieczyć?

Do pełnego ubezpieczenia, niezbędne jest spotkanie z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej. Pracownik taki pojawia się w miejscu planowanej usługi, dokładnie ogląda i fotografuje wszystkie przedmioty. Ustala trasę na której będzie obowiązywać polisa, wszystko szczegółowo opisuje i zawiera w specjalnie przygotowanej dla nas ofercie. Cały proces jest bardzo podobny do zawierania dobrze nam znanych umów AC (Autocasco). Gdzie najpierw bada się faktyczny stan samochodu, dopiero potem dostaje się ubezpieczenie.

Cały proces ubezpieczenia jest jednak czasochłonny i nie należy do najtańszych.  Dlatego „całkowite" ubezpieczenie usługi jest wskazane tylko w pojedynczych przypadkach oraz tylko najcenniejszych przedmiotów. A Państwo jako osoby świadome zawiłości tego procesu powinni być szczególnie wyczuleni na oferty przewodników, ubezpieczonych od „wszystkiego”.

Z doświadczenie wiemy, ze w praktyce lepiej jest skupić się na wyborze profesjonalnej firmy przewozowej. Firmy która swoją ciężko zapracowaną reputacją i doświadczeniem zagwarantuje nam bezpieczne przetransportowanie minia. 

 

Sprawdź nasze referencje ⇒

 

Nie mniej jednak jako jako profesjonaliści firma Kobiel-Trans posiada wszystkie z podstawowych ubezpieczeń, a jej pracownicy pomogą Państwu ze wszystkimi formalnościami w razie zdecydowania się na „pełne" ubezpieczenie.

 

Kto pyta - ten przeprowadza się sprawnie, szybko i bezpiecznie

Doświadczenie w przeprowadzkach zbieramy od 2003 roku!

 

Zaufali nam:

 

Dołącz do naszych zadowolonych Klientów!

czekamy na Ciebie

  Zobacz wszystkie ⇒